Виляреал стигна само до равенство 0:0 при визитата си на един от преките конкуренти в борбата за оцеляване в Ла Лига – Реал Валядолид в мач от 23-ия кръг на испанския шампипнат. По този начин положението на „жълтата подводница“ става все по-деликатно, защото отборът се намира на предпоследно място в класирането с 20 точки. Преди изиграването на останалите мачове от кръга Виляреал е на 4 точки от първия отбор, който е над чертата.

Валядолид създаде първата опасност в мача още във 2-та минута, когато Пабло Ервиас отправи опасен удар, който Серхио Асенхо успя да спаси.

Жорди Масип се наложи да се намесва решаващо в 14-та минута, когато отрази много опасен удар на Екамби.

Санти Касорла тества Жорди Масип в 23-та минута, но вратарят на Валядолид направи рутинно спасяване.

Масип се наложи да се намесва отново решаващо в 41-та минута, когато спаси удара на Алфонсо.

Домакините имаха претенции за дузпа в добавеното време на срещата за нарушение срещу Серхио Гуардиола, но съдията остана безмълвен.

След това равенство Валядолид е четиринадесети с 26 точки, докато Виляреал е предпоследен с 20 точки.