Депортиво (Ла Коруня) се изкачи на пето място в Примера дивисион след победа с 1:0 при гостуването си на Расинг (Сантандер) в среща от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Защитникът Алберто Лопо реализира единствения гол в 75-ата минута. Лопо се възползва от грешка в защитата на Расинг и след пропуск на неговият съотборник Рики реализира важното попадение.

Отборът от Галисия има 25 точки, толкова е и активът на Валенсия. "Бяло-черните" завършиха наравно 1:1 у дома срещу Майорка в събота.

В друга среща от кръга Хетафе разгроми у дома Херес. Три от головете бяха дело на Роберто Солдадо.

Валядолид пък завърши наравно 3:3 у дома срещу Тенерифе. "Виолетовите" водеха с 3:0 в 49-ата минута, но 6 минути преди края гостите се добраха до равенство.

Сарагоса не успя да удържи у дома, и загуби с 0:1 от Осасуна.