Шампионът Реал Мадрид разгроми като гост Виляреал с 5:0 и излезе начело в класирането на Примера дивисион.

Капитанът Раул откри резултата на Ел Мадригал в 39-тата минута след далечен пас на Уесли Снайдер, а самият холандец удвои за Кралския клуб в началото на второто полувреме след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Веднага след него се разписа и сънародникът му Рууд Ван Нистелрой, който се възползва от пробив на Серхио Рамос. Отново Снайдер покачи на 4:0 в 71-вата минута след пас на Гути, който пък оформи крайното 5:0 четвърт час преди края след асистенция на Ван Нистелрой

Петзвездното потопяване на Жълтите подводници изкачи Реал на първо място в класирането, откъдето може да бъде изместен единствено от тима на Севиля, който отложи мача си с Осасуна заради смъртта на Антонио Пуерта.

Градският съперник Атлетико Мадрид направи домакинско равенство 1:1 с Майорка. Островитяните поведоха на Висенте Калдерон чрез Даниел Гюза през първата част, а Мариано Перния изравни за дюшекчиите 13 минути преди края.