Отборът на Лас Палмас се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Реал Сосиедад от 30-я кръг Ла Лига. Единственият гол в двубоя бе дело на Давид Силва Вилиан Жозе.

След този двубой Реал Сосиедад записа пети мач без успех, а в класирането тимът заема 10-о с 35. Канарският тим е 14-и с 33.

След 13 минути игра съдията отсъди дузпа в полза на Лас Палмас за непозволена игра на Иниго Мартинес. Виера се нае с изпълнението, но пропусна от бялата точка.

В 39-ата минута Вилиан Жозе отбеляза единствения гол в мача. След изпълнение на фаул, Виера комбинира с Вилиан Жозе, който се разписа за крайното 1:0.

Същевременно в друг мач от същия кръг Гранада и Райо Велекано направиха 2:2. Ел Араби откри в 11-ата минута, а Ернандес изравни в продължението на първата част. След почивката Ел Араби отново даде аванс на домакините. Зе Кастро възстанови паритета в 87-ата минута. Гранада не успя да завърши в пълен състав, след като Съксес бе изгонен с втори жълт картон.

В класирането Райо е 16-и с 28 точки, а Гранада е позиция назад със същия актив.