Селта Виго претърпя пета поредна загуба в испанското първенство. Галисийци загубиха с 0:1 при домакинството си на Алмерия в мач от 16-я кръг на Примера дивисион.

Гостите поведоха в резултата в 17-та минута, когато Едгар центрира в наказателното поле на Селта, където Фонтас не се намеси убедително и това позволи на Хемед да изпрати топката във вратата на Алварес.

Селта се опита веднага да изравни резултата. В 20-та минута Кабрал стреля опасно с глава, но Хулиан Диас спаси.

Фабиан Ореяна изпълни добре пряк свободен удар в 61-та минута, но топката срещна гредата.

Сонго фаулира Ореяна в наказателното поле на Алмерия в 72-та минута и съдията свири дузпа в полза на Селта. Нолито изпълни наказателния удар, но Хулиан Диас спаси удара от бялата точка на нападателя.

Алмерия можеше да вкара втори гол в 77-та минута, но Тиеви направи сериозен пропуск.

Селта вече шест мача няма отбелязан гол в Примера дивисион. По този начин отборът от Виго подобри негативния рекорд за най-много минути без отбелязано попадение в историята на клуба.

Селта е на осмо място във временното класиране с 20 точки, докато Алмерия се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на шестанадесета позиция с 13 точки.