Алмерия направи запомняща се седмица. Отборът нямаше победа след първите десет кръга от началото на сезона, но само в рамките на няколко дни успя да запише два поредни успеха. Алмерия надделя с минималното 1:0 при домакинството на Валядолид от 12-я кръг на Примера диивисион. По този начин андалусийският отбор успя да се отлепи от дъното в класирането.

Алмерия вкара гол в 32-та минута чрез Сориано, но попадението не бе зачетено заради засада.

Все пак домакините поведоха в 38-та минута, когато Сусо асистира за попадението на Родри.

През второто полувреме футболистите на Алмерия продължиха да нападат и да търсят втори гол.

Валядолид завърши мача с човек по-малко, след като Еберт бе изгонен в 74-та минута за втори жълт картон.

Алмерия вече има 9 точки и се намира на деветнадесето място, като изпревари заради по-добра голова разлика Райо Валекано. Валядолид остана на тринадесета позиция с 11 точки.