Отборът на бразилската футболна легенда Роналдо – Реал Валядолид постигна първа победа, откакто се завърна в Примера дивисион. Валядолид се наложи с 2:1 при домакинството си на Леванте от шестия кръг на испанското първенство.

Леванте поведе в резултата с гол на Постиго в 47-та минута.

Валядолид успя да изравни резултата с гол на Енес Юнал в 50-та минута.

Леванте остана с човек по-малко, след като Вукчевич бе изгонен за втори жълт картон в 54-та минута.

Валядолид осъществи пълен обрат в срещата в 56-та минута с гол на Начо.

След този успех Валядолид събра актив от 6 точки и се намира на четиринайсто място, докато Леванте е седемнайсти с 4 точки.

Алавес пропусна страхотна възможност да се изравни по точки с лидерите в Ла Лига – Барселона и Реал Мадрид, след като завърши 1:1 при домакинството си на Хетафе.

Диедю изведе Хетафе напред в резултата с гол в 80-та минута.

Джонатан Кайери изравни резултата за Алавес дълбоко в добавеното време на срещата.

След това равенство Алавес е четвърти с 11 точки, колкото има и третия Атлетико Мадрид, но баските са с по-лоша голова разлика, докато Хетафе е единайсти с 8 точки.