Отборът на Роналдо – Реал Валядолид продължава да няма победа от началото на сезона, след като допусна домакинска загуба с 0:1 от Депортиво Алавес в мач от четвъртия кръг на Примера дивисион.

Първата опасност в мача бе в 34-та минута, но Джонатан Кайери пропусна да реализира.

Джонатан Гуидети можеше да реализира в 57-та минута, но след удара му с глава топката премина встрани от левия стълб на вратата на Жорди Масип.

Мичел отправи опасен удар от фаул в 70-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Пачеко.

Фернандо Пачеко направи чудесно спасяване в 79-та минута, когато отрази удара на Кеко.

Валядолид - Алавес 0:1

източник: БГНЕС

Единственото попадение в срещата падна дълбоко в добавеното време, когато Джони центрира в наказателното поле на Валядолид, където Ибай Гомес с премерен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Жорди Масип.

След този успех Алавес има актив от 7 точки и е на пето място, докато Реал Валядолид е предпоследен с 2 точки.