Осасуна спечели домакинството си на Хетафе с 3:2 в интригуващ сблъсък от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Памплонци изиграха силна първа част, в която поведоха с 2:0 след головете на Раул Гарсия и Икер Муньос. След паузата обаче гостите се активизираха и изравниха резултата с две бързи попадения в рамките на четири минути, реализирани от Борха Майорал и Неманя Максимович. Осасуна обаче имаше последната дума и стигна до победата с точната интервенция на влезлия от скамейката Хесус Аресо.

В таблицата Осасуна се доближи на точка от днешния противник - отборът е 11-и с 25 пункта, докато Хетафе е на 10-та позиция.

За Хетафе предстои домакинство на Гранада, докато отборът от Памплона гостува на Севиля.