Осасуна завърши 1:1 с Валенсия и спря „прилепите” към върха в Испания. Резултатът бе открит чрез Пунял в 34-та минута от дузпа, за нарушение на Морети срещу Раул Гарсия. Валенсия изпусна много положения за гол през целия мач, а след попадението, което вкараха домакините започнаха да играят на контраатака.

Влезлият като резерва Фернандо Мориентес изравни в 90-та минута и донесе ценната точка за своят отбор.Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като в 79-та минута Ангуло получи втори жълт картон за реплика към съдията, а секунди преди това получи първото си официално предупреждение.

Така Валенсия остана на трето място с 47 точки и е на три от лидерите Барселона и Севиля и на две пред четвъртия Реал Мадрид.