Отборът на Осасуна победи с 2:1 Леганес в двубой от 32-и кръг на Ла Лига. И двете попадения на домакините са дело на Енрик Гайего, а почетното попадение аз гостите е на Хавиер Авилес.

Гайего откри резултата с прекрасна задна ножица преди почивката и Леганес можеше много бързо да възстанови равенството, но силен удар на Айтор Руйбал беше блокиран от защитник на Осасуна.

В края на полувремето Брайън Хил пробив и се озова сам срещу вратаря на домакините Серхио Ерера, който се хвърли в краката му и спаси сигурен гол.

Малко след почивката Мигел Гереро пропусна нов добър шанс за Леганес. В 50-ата минута обаче Авилес стреля мощно извън наказателното поле и гостите заслужено изравниха.

Леганес дори се опитваше да достигне до пълен обрат, но отбраната на Осасуна действаше стабилно. Така се стигна до последната от добавените шест минути, когато Иниго Перес центрира от корнер, а Енрик Гайего отправи хубав удар с глава и донесе успеха на тима си.

След двубоя Леганес остава на незавидното 19-о място в класирането с едва 25 точки. Осасуна пък е на 11-а позиция с 41.