Отборът на Осасуна прекъсна тежката си серия от три поредни загуби, като се наложи с 3:1 като гост над Валядолид в мач от 29-я кръг на Ла Лига.

Възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар прибавиха ценни три точки в актива си, след като преди това загубиха мачовете си от Атлетик Билбао с 0:1, от Бетис с 1:2, както и от Атлетико Мадрид с 0:2.

Двубоят започна с подчертано превъзходство за гостите, но с гол за домакините. Още в 11-ата минута при една от ситуациите, бранителят на Осасуна Рубен си отбеляза ефектен автогол с глава и така изведе Валядолид напред в резултата.

Последваха силни минути за Осасуна, а равенството в резултата бе възстановено в 50-ата минута, когато Енрике Сола се разписа за 1:1. Същият футболист изведе своите напред в резултата в 60-ата минута – 2:1. Едва 9 минути след това Де лас Куевас, в 69-ата минута оформи крайното 3:1.

По този начин, Осасуна запази 15-ата си позиция с 31 точки, докато Валядолид е 12-ти с 35 пунката.