Осасуна победи Еспаньол с 2:0 в първи мач от 18-тия кръг в испанската Примера дивисион. Успехът дойде безпроблемно за домакините, след като и двата гола в мача паднаха в първите 10 минути, след което Осасуна спокойно доиграваше двубоя.

Освен с двата гола, мачът ще се запомни и с два червени картони – по един за двата отбора, които обаче не промениха развоя на срещата.

Резултатът бе открит в 7-та минута, когато Хуанфран със силен и точен удар не остави шансове за вратаря на Еспаньол Алварес. Само 2 минути по-късно той отново трябваше да извади топката от вратата си, след като Валтер Пандиани с глава вкара за 2:0.

В края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Рупер получи втори жълт картон. Численото равенство бе възстановено в началото на втората част, когато също за втори жълт картон терена напусна Факундо Ронкалиа.

Със спечелените три точки Осасуна се изкачи на 12-о място с 20 точки, докато Еспаньол е 14-ти с една по-малко.