Осасуна и Уеска завършиха 1:1 в първия мач от десетия кръг на Ла Лига. Попаденията отбелязаха Сандро Рамирес и Давид Гарсия.

Още в петата минута гостите нанесоха своя удар. Сандро Рамирес намери топката след рикошет и я прати ниско по тревата в средата на вратата за 0:1.

10 минути след това Уеска можеше да удвои преднината си, но опитът на Давид Ферейро от границата на наказателното поле бе развенчан от Серхио Ерера.

В 25-ата минута домакините отвърнаха чрез изстрел на Иниго Перес в долния десен ъгъл, но Фернандес спаси.

9 минути по-късно Висенте получи прецизен пас на границите на пеналтерията и шутира, но стражът отново бе на висота.

В 51-ата минута Будимир стреля в левия ъгъл, но Фернандес бе на място отново.

Все пак в 68-ата минута Осасуна изравни. Давид Гарсия нахлу в наказателното поле, засичайки центриране на Хони и от близка дистанция оформи крайния резултат.

По този начин Осасуна се изкачи на десетото място с 11 точки, а Уеска на 17-ото със 7 пункта.