Осасуна и Севиля не можаха да се победят и завършиха 1:1 в мача помежду си от 2-рия кръг в Примера дивисион.

Този двубой трябваше да се играе в началото на септември, но тогава той бе отложен заради смъртта на футболиста на Севиля Антонио Пуерта.

На стадиона в Памплона резултатът откриха домакините чрез чешкия си национал Ярослав Плашил в 18-тата минута.

При този резултат завърши и първото полувреме, но само минута след началото на втората част младата надежда на Севиля Хесус Навас възстанови статуквото и по този начин оформи крайното 1:1.

След спечелената точка двата отбора продължиха да се движат заедно в класирането. В момента те делят 12-то – 15-то място заедно с отборите на Алмерия и Валядолид.