Отборът на Нумансия запази шансовете си за спасение в Примера дивисион, след като успя да се добере до трите точки в самия край на мача си от 36-я кръг на испанското първенство срещу Рекреативо Уелва. Тимът продължава да се надява да успех, след като се наложи с 1:0 над своя съперник.

Голът и така необходимите точки обаче дойдоха едва в заключителните минути на двубоя. В 88-та минута Хосе Баркеро реализира от дузпа, за да се окаже в прегръдките на своите съотборници.

Още в следващата минута пък нервите на Андрес Ламас от Рекреативо не издържаха и получи червен картон. Спортинг Хихон е първи под чертата на изпадащите с 37 точки, с две пред Нумансия и четири пред Рекреативо. Осасуна също е с 37 точки, Хетафе има 38, а Бетис - 40.

Расинг Сантандер обърна Валядолид до 3:2 с голове на Оскар Серано, Жонатан Перейра и Никола Жигич. Сантандер събра 42 точки и е девети от долу нагоре, което означава почти сигурно оставане в елита.