Новакът в испанската Ла Лига Жирона постигна първата си победа на чужд терен в първенството и общо втора, като надви Ла Коруня с 2:1.

Каталунският тим излезе напред в резултата чрез дузпа, реализирана от Адай в 25-ата минута.

Домакините от Депортиво изравниха също от бялата точка в 51-ата минута, а точен бе Перес.

Победното попадение за Жирона вкара Порту в 71-ата минута.

Реал Сосиедад -  Еспаньол

източник: БГНЕС

В другия понеделнишки мач от 9-ия кръг Реал Сосиедад и Еспаньол не излъчиха победител – 1:1. Гостите откриха с гола на Лео Баптистао в 9-ата минута, а изравнителното попадение бе дело на Ияраменди в 69-ата, който в самия край беше изгонен.

От това каре отбори най-високо в класирането е Сосиедад – девети с 14 точки, Еспаньол 13-и с 10, Жирона е 15-и с 9, а Депортиво Ла Коруня има 8 на 16-ата позиция.