Атлетик Билбао е поредният елитен отбор от Примера дивисион, който отпадна от турнира за Купата на Краля, след като отстъпи с 0:1 при домакинството си на третодивизионния Форментера. Първата среща завърши при резултат 1:1 и така баските отпадат от надпреварата с общ резултат 1:2.

Единственото попадение в срещата на „Сан Мамес“ отбеляза Мунис в петата минута на добавеното време на двубоя.

Лас Палмас загуби с 2:3 от Ла Коруня като домакин, но бе спечелил първата среща с 4:1 и с общ резултат 6:4 напред продължава отбора от Гран Канария.

Колак изведе Ла Коруня напред в резултата в 41-та минута.

Борха удвои преднината на галисийци в 52-та минута на двубоя.

Толедо намали пасива на Лас Палмас с гол в 57-та минута.

Борха отбеляза своя втори гол в срещата в 79-та минута и даде надежди за обрат на Ла Коруня, след като направи резултата 3:1.

Лоик Реми във втората минута на добавеното време на мача успя да вкара втори гол за Лас Палмас и да оформи крайния резултат в срещата.