Виляреал направи поредна грешна стъпка в Примера дивисион, след като „жълтата подводница” изпусна да победи като домакин Алмерия и двата отбора завършиха 1:1 в мач от 17-я кръг на първенството.

Домакините имаха надмощие през първото полувреме и логично поведоха в резултата.

В 40-та минута Санти Касорла сложи топката на главата на Нилмар и на бразилеца не му оставаше нищо друго освен да вкара гол във вратата на Диего Алвеш.

През второто полувреме нещата се промениха и вратарят на домакините Диего Лопес имаше повече работа.

В 66-та минута Маркано фаулира Гоитом в наказателното поле на Виляреал и съдията Гонсалес свири дузпа в полза на гостите. Наказателният удар бе реализиран от Корона в 67-та минута.

Последва натиск на домакините, които създадоха няколко опасни положения пред вратата на Алмерия, но Алвеш се справи блестящо.

Виляреал завърши мача с човек по-малко, след като в 83-та минута Маркано бе изгонен за втори жълт картон.

В последните минути на мача гостите имаха възможност да спечелят трите точки, но пропуснаха ситуациите, които създадоха.

Виляреал е на девето място във временното класиране с актив от 23 точки, а Алмерия е на тринадесета позиция със 17 точки.