В мач от 12-я кръг на Примера дивисион Атлетико Мадрид изпусна да победи като гост Нумансия и двата отбора завършиха 0:0.

Форлан откри резултата в 35-та минута, но Баркеро от дузпа изравни резултата в 90-та минута.

Осасуна победи с 3:1 като домакин Алмерия. Негредо даде гол преднина на андалусийци в 7-та минута, но две минути по-късно Гилерме бе изгонен с директен червен картон.

Пандиани изравни резултата в 14-та минута, а през второто полувреме след автогола на Пелерано в 71-та минута и попадението на Вадоч в 90-та минута Осасуна стигна до първото си попадение от началото на сезона.

Сантандер постигна класическа победа с 3:0 срещу Еспаньол и положението на каталунците се влоши още повече. Маркано, Серано и Йонатан бяха точни за отбора на Расинг.

Спортинг Хихон загуби с 1:2 от Бетис, докато Майорка и Малага завършиха 2:2.