Виляреал продължава да се представя изключително слабо от началото на сезона и има само две победи в испанския шампионат. „Жълтата подводница“ стигна само до равенство 1:1 при домакинството на Леванте от 11-ия кръг на Ла Лига. Домакините успяха да вкарат изравнителен гол дълбоко в добавеното време на срещата.

Серхио Асенхо направи много важно спасяване в 24-та минута, когато отрази удара с глава на Марти Рожер.

Виляреал организира много добра атака в 51-та минута, когато пред Самуел Чукуезе се откри възможност и той стреля, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Леванте.

Леванте изпусна много добра възможност да поведе в резултата в 70-та минута, когато Борха Майорал се справи много добре и отправи опасен удар, но Серхио Асенхо внимаваше и спаси.

Леванте излезе напред в резултата в 77-та минута, след като Рамиро Фунес Мори си отбеляза автогол.

Виляреал стигна до изравнителния гол в третата минута на добавеното време на мача. Никола Сансос комбинира с Алваро, който се разписа във вратата на Леванте.

След това равенство Леванте е седми със 17 точки, докато Виляреал продължава да е много близо до зоната на изпадащите – на 16-та позиция с едва 10 точки.