Осасуна постигна втора поредна победа в испанското първенство, след като се наложи с 2:1 при домакинството си на Леганес от 31-ия кръг на Примера дивисион.

Леганес поведе в резултата в 16-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Осасуна Тито продължи с глава към Димитриос Сиовас, който не пропусна да вкара.

Съдията свири дузпа за Осасуна в 36-та минута за нарушение на Тито. Серхио Леон реализира наказателния удар, с който домакините изравниха резултата.

Осасуна организира много добра атака в 50-та минута, когато Серхио Леон отправи далечен удар, но Яго Ерерин спаси.

Леганес пропусна отново да поведе в резултата в 63-та минута, когато Габриел стреля с глава, но неточно в аут.

Осасуна стигна до победния гол в срещата в 71-та минута, а негов автор отново бе Серхио Леон.

Серхио Леон можеше да оформи своя хеттрик в 79-та минута, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Леганес.

Леганес пропиля невероятна възможност да изравни резултата в 83-та минута чрез Лусиано.

Осасуна остава на последно място със 17 точки, докато Леганес е точно над зоната на изпадащите с 27 точки, но е само с пет пред Спортинг Хихон, който е и с мач по-малко.