Воденият от Христо Стоичков отбор на Селта Виго постигна втора поредна победа, след като надделя с 2:0 над Лас Палмас в мач от 5-тия кръг на Сегунда дивисион. По този начин „небесносините” се изкачиха на 11-о място с актив от седем точки и вече е само на четири точки от трета позиция.

Петър Занев изобщо не влезе в игра, а Владимир Манчев се появи на терена в 79-та минута на мястото на големия герой в този мач за отбора от Виго Йоанис Окас, който бе следен от старши треньора на Левски Станимир Стоилов.

На своя стадион „Балаидос” Селта демонстрира много силна игра и логично стигна до трите точки.

В 51-та минута Окас се възползва от хубав пас на Хорхе и отбеляза първото си попадение в срещата. 360 секунди по-късно Витоло изведе кипърския нападател сам срещу стража на гостите и той покачи на 2:0.

В следващия кръг Селта гостува на Елче, който се намира на 15-то място.