Атлетико Мадрид най-вероятно ще получи наказание, след като две комисии се заеха да разследват расистки прояви на привържениците на тима на стадион Висенте Калдерон.

Комитета по състезанията и Комитета срещи насилието ще проучат в детайли поведението на феновете по време на съботния мач срещу Рекреативо Уелва, когато обект на провокации от зрителите е бил нападателя на гостите Флоран Синама Понгол.

„В 62-ата минута, секторът с публиката зад вратата, защитавана от Атлетико Мадрид, където имаше шалове и знамена на клуба, крещеше, имитирайки маймунски звучи в момент, когато цветнокож играч на Рекреативо влезеше в тази зона”, се казва в съдийския доклад от двубоя на рефера Перес Ласа.

Атлетико спечели срещата с 3:0 и се укрепи на четвъртото място, давайки сериозна заявка за участие в Шампионската лига. Наказание може да бъде наложено, след като двете комисии се съберат и разгледат инцидента.