Отборите на Селта и Ейбар не се победиха във втори двубой от неделната програма на испанската Ла Лига, завършвайки при самоубийствено за домакините 0:0.

В началото на срещата гостите стратиха двубоя по-добре, като Серхи Енрих пропусна никак не лошо положение в рамките на първите 20 минути на срещата.

Към края на частта все пак домакините се активизираха и чрез удари на Санти Мина и Лукас Олаза бяха близо до откриване на резултата. Все пак с подобаващи намеси се отчете стража на Ейбар Марко Дмитрович.

През второто полувреме натискът на Селта се усили, като на няколко пъти голямата звезда на тима Яго Аспас беше на сантиметри от това да отбележи, но усилията на него и съотборниците му стигнаха единствено за нулево реми.

С тази точка Селта остана на 18-та позиция, в опазната зона, с актив от едва 17 точки. Ейбар, от своя страна, заема 15-та позиция, на 6 пункта над днешния си съперник.