Отборът на Жирона продължава с безупречното си представяне в испанската Ла Лига. Тимът на старши треньора Мичел се наложи безпроблемно над Алавес и отново зае първото място във временното класиране, изпреварвайки отбора на Реал Мадрид.

Мачът на стадион „Мунисипал де Монтиливи” започна отлично за домакините, които в 23-ата минута вече имаха преднина в резултата. Украинският таран Артьом Довбик откри резултата след самостоятелна акция.

Gulliver/gettyImages
14 снимки

Малко преди почивката Порту удвои за своя тим и до голяма степен предреши крайния изход на срещата.

През втората част Довбик вкара втория си гол за вечерта, с който оформи и крайния резултат 3:0.

След спечелените три точки Жирона отново зае първото място с актив от 44 пункта – два повече от втория Реал Мадрид. Алавес остава във втората половина на класирането с 16 точки.