Барселона инкасира тежка загуба срещу Жирона с 2:4 в мач от 16-ия кръг в Ла Лига.

Срещата започна с два гола до 20-та минута.

Първо Довбик откри резултата в 12-та минута, а 7 по-късно Левандовски изравни.

В края на първата част Мигел Гутиерес вкара брилянтен гол след многоходова атака на Жирона и мощен шут в близкия ъгъл на Пеня.

Барселона опита да изравни, но Мичел имаше други планове. Грешка на Кунде позволи на Валери Фернандес да излезе очи в очи с вратаря и с хубав удар да го преодолее.

В добавеното време двата тима си размениха по още едно опадение. Първо Гюндоган върна надеждите за Барса, но Стуани заби 4-ти гол и всичко приключи.

В класирането Жирона вече е едноличен лидер, а Барселона остава на 4-то място.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Гостите започнаха доста активно в първите минути. Първо Довбик създаде напрежение за Жул Кунде и спечели корнер. Последва центриране, след което Давид Лопес опита акробатичен удар, но не намери очертанията на вратата.

В 12-та минута това даде резултат. Виктор Циганков получи страхотен извеждащ пас зад гърба на Кристенсен. Украинецът напредна с топката и подаде към своя сънародник - Артьом Довбик. Нападателят с едно докосване прати топката в гредата, след което тя влетя в мрежата.

Само 7 минути по-късно Барселона изравни. Рафиня центрира от ъглов удар, а Роберт Левандовски направи страхотно движение и отскок, за да надиграе бранителите и да отбележи за 1:1.

В средата на полувремето Мигел Гутиерес опита опасен шут към Пеня, но изстрелът премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Само няколко минути по-късно Кансело отговори с удар от малък ъгъл, но Газанига се намеси по възможно най-добрия начин.

Пет минути преди края на полувремето Жирона отново поведе в резултата. След феномнална многоходова атака Мигел Гутиерес се озова на стрелкова позиция и с мощен удар преодоля Иняки Пеня.

Така полувремето приключи с аванс за гостите.

Барселона опита да пренесе играта в половината на Жиона още в началото на втората част. Футболистите на Мичел обаче не се притесниха и постепенно успяха да потушат ранния натиск.

Френки Де Йонг опита удар от дистанция, но Пауло Газанига много майсторски спаси.

В 68-та минута Феран Торес намери Илкай Гюндоган в наказателното поле. Халфът опита фалцов шут, но топката премина встрани от целта.

Десет минути преди края Газанига изрита топката към половината на Барселона, а Стуани я свали с глава. Последва включване от валери Фернандес, който изпревари Кунде и завърши с перфектен удар в ъгъла - 3:1.

В 95-та минута вместо гол за Барса се стигна до такъв за Жирона. Кристиан Стуани с 6-ия си гол през сезона сложи точка на спора.

Във втората минута на добавеното време Илкай Гюндоган върна един гол след пас от Феран Торес и върна интригата за заключителните минути.

FT Барселона - Жирона 2:4

0:1 Артьом Довбик 12'

1:1 Роберт Левандовски 19'

1:2 Мигел Гутиерес 40'

1:3 Валери Фернандес 80'

2:3 Илкай Гюндоган 90'+2'

2:4 Кристиан Стуани 90'+5'

Стартови състави:

Барселона: 13. Иняки Пеня, 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 8. Педри, 9. Роберт Левандовски, 11. Рафиня, 14. Жоао Феликс, 15. Андреас Кристенсен, 21. Френки Де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 23. Жул Кунде

Наставник: Шави Ернандес

Жирона: 13. Пауло Газанига, 17. Дейли Блинд, 5. Давид Лопес, 25. Ерик Гарсия, 3. Мигел Гутиерес, 14. Алеиш Гарсия, 23. Иван Мартин, 20. Ян Коуто, 8. Виктор Циганков, 16. Савио, 9. Артьом Довбик