Жирона и Райо Валекано завършиха 2:2 в първия мач от 15-ия кръг на завърналата се Ла Лига. Гостите повеждаха на два пъти, но с две дузпи домакините измъкнаха точката.

Още във 2-рата минута гостите откриха резултата чрез Серхио Камейо. В 34-ата минута съперникът им изравни от дузпа, отсъдена след проверка с ВАР. Точен от бялата точка беше Валентин Кастеланос за 1:1.

Райо Валекано отново поведе в 63-ата минута, когато Иси с левия крак направи безпомощен вратаря Пауло Гасанига. Жирона обаче не се предаде и стигна до попадение 13 минути по-късно. Флориан Лежюн игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди втора дузпа, която Сасу Сайц превърна в гол за 2:2.

Жирона записа пети пореден мач без загуба и заема  12-ата позиция преди изиграването на останалите мачове. Райо пък е на 7-о място в класирането.