Испанският шампион Атлетико Мадрид надигра с резултат 3:1 като гост Реал Бетис в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. Жоао Феликс откри още във втората минута, но в добавеното време на първата част Кристиан Тейо изравни резултата. Отново Феликс даде аванс на гостите в 61-ата, а Тома Лемар оформи класиката и крайния резултат в 80-ата минута.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Срещата беше изпълнена с вълнуващи моменти и много голови ситуации. "Дюшекчиите" започнаха първата част много силно, но постепенно домакините изравниха играта, а и резултата в самия край. През второто полувреме гостите заиграха още по-силно и стигнаха до нови два гола, с които отказаха своя противник.

С този успех Атлетико изпревари именно Бетис на четвъртата позиция. Тимът на Диего Симеоне записа трета пореднапобеда в първенството и вече има 48 точки, колкото и третия Барселона, който обаче е с по-добра голова разлика. Севилци пък са пети с 46 пункта. В следващия тим "рохибланкос" приемат Кадис, докато "вердибланкос", които нямат победа в последните два шампионатни двубоя, приемат Атлетик Билбао. Преди това те обаче приемат Айнтрахт Франкфурт в първи 1/8-финален сблъсък от Лига Европа.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

"Дюшекчиите" стартираха двубоя по фантастичен начин и още преди да са изтекли и две минути игра вече водеха в резултата. Анхел Корея беше изведен с глава отдясно в наказателното поле, след което даде чудесен прострелен в него, а на границата на вратарското поле непокрития Жоао Феликс насочи топката във вратата за 0:1.

В следващите минути Бетис се опита да се настани по-трайно в половината на гостите и създаде на няколко пъти напрежение пред вратаря Ян Облак, но до удар към вратата така и не се стигна.

Наложи се да бъде извършена принудителна смяна в състава на Мануел Пелегрини в 12-ата минута. Тогава Кристиан Тейо смени получия травма Андрес Гуадрадо. В 21-ата минута такава промяна беше извършена и в тима на Атлети. Симе Вършалко напусна контузен и бе заменен от Яник Караско.

Проблемите с контузии продължиха и пет минути по-късно беше изършена втора принудителна смяна за гостите. Антоан Гризман смени Анхел Корея.

В 35-ата минута Атлетико пропусна невероятна възможност за втори гол след светкавична контраатака. Появилият се преди минути Яник Караско беше изведен отлично зад защитата на Бетис, навлезе в наказателното поле сам срещу Клаудио Брав, но даде много разочароващ пас нито за Феликс, нито за включилия се Ренан Лоди, като топката мина между двамата, а Юсуф Сабали притича и изчисти в корнер.

Две минути по-късно Айтор Руйбал стреля от дистанция, но покрай вратата на Облак.

В 39-ата минута домакините бяха близо до гола след чудесна заучена комбинация. Топката беше центрирана от свободен удар в наказателното поле и тя стигна до Кристиан Тейо отляво, който центрира ниско в малкото наказателно поле, а там Хосе Мария Хименес падайки изби топката в крака на Пол Акоуку и тя прелетя точно над напречната греда от два-три метра разстояние.

Пет минути след това Бетис пропусна нова възможност да изравни резултата. Топката беше центрирана от ъглов удар, а Марк Бартра беше оставен съвсем сам на границата на вратарското поле и нанесе опасен удар с глава, който обаче премина на сантиметри от лявата греда на безпомощния Облак.

Домакините натиснаха в края на първата част, а в третата минута от добавеното време Борха Иглесиас засече опасно с глава центриране в наказателното поле, но в ръцете на Облак.

Натискът даде резултата още преди почивката, когато в петата минута от добавеното време Бетис изравни резултата. Сабали притисна Ектор Ерера пред дъгата на наказателното поле на Атлети и отне топката. Тя продължи пътя си надясно, а Тейо нанесе страхотен и много мощен удар без подготовка и заби кълбото в десния ъгъл на Облак, който нямаше как да се намеси - 1:1.

На почивката Диего Симеоне пусна в игра Тома Лемар на мястото на Ренан Лоди.

Първата голова ситуация за втората част дойде в 49-ата минута, когато Тейо получи отляво в наказателното поле и опита изстрел към далечния ъгъл, но бе париран от Облак. Последва обаче нов удар на голмайстора, но отново словенският страж спаси в корнер.

Атлетико отговори в 55-ата минута, когато удари греда. Топката беше центрирана от ъглов удар в наказателното поле на домакините, където Фелипе се извиси и стреля с глава, но кълбото се отби от дясната греда на Браво. След това Хосе Химинес направи нова добавка с глава, но този път право в ръцете на чилийския страж.

"Дюшекчиите" обаче си върнаха аванса в 61-ата минута след нова отлична контраатака. Родриго де Пол изведе прекрасно отдясно Маркос Йоренте, който напредна към пеналтерията и пусна чудесен пас за Феликс, който засече точно топката от границата на вратарското поле, за да даде аванс на своя тим за втори път - 1:2.

В 72-ата минута Де Пол изведе Феликс отляво в наказателното поле. Последва изстрел на португалеца от неудобен ъгъл и Браво парира изстрела.

Седем минути по-късно Набил Фекир нанесе коварен изстрел от пряк свободен удар, но в ръцете на Облак.

Десет минути преди края на редовното време Караско размина Родригес и Бартра отляво в наказателното поле, след което даде пас за Гризман около точката за дузпа, но ударът на французина беше блокиран.

Секунди след това обаче прошка нямаше и Атлетико стигна до трети гол. Именно Гризман беше много настоятелен и направи чудесен индивидуален пробив отдясно към наказателното поле, след което центрира ниско, а съвсем необезпокояван Тома Лемар засече топката от около точката за дузпа във вратата за 1:3.

В игра за гостите се появиха Хавиер Серано Мартинес и Луис Суарес, които замениха Родриго де Пол и Жоао Феликс.

До края на срещата нови интересни ситуации липсваха и Атлетико се поздрави с важна победа в Севиля.

FT | РЕАЛ БЕТИС – АТЛЕТИКО МАДРИД  1:3

0:1 Жоао Феликс 2'

1:1 Кристиан Тейо 45+5'

1:2 Жоао Феликс 61'

1:3 Тома Лемар 80'