Отборът на Барселона не остави никакви шансове на гостуващия на пълния "Камп Ноу" тим на на Реал Валядолид и го победи с категорричния резултат от 4:0 в двубой от третия кръг на испанската Ла Лига. Роберт Левандовски откри в 24-ата, а Педри удвои в 43-ата минута. Отново Левандовски отбеляза 65-ата минута със забележително изпълнение, а Сержи Роберто пък оформи крайния резултат в добавеното време на мача.

Gulliver/GettyImages
93 снимки

Играчите на Шави Ернандес изиграха най-добрия си мач от началото на сезона и контролираха развоя на мача от първата до последната минута. По този начин "каталунците" събраха 7 точки след три двубоя и се изкачиха до втората позиция, докато Валядолид записа втора загуба и остава с една точка на предпоследното 19-о място. В следващия кръг Барса има тежко гостуване на Севиля, а Валядолид приема Алмерия.

Новото попълнение на Барса Жул Кунде започна като титуляр, след като бе регистриран вчера, но на десния бек. В центъра на отбраната играеха Роналд Араухо и Ерик Гарсия. На другия бек пък бе Алехандро Балде. В средата на терена играше капитанът Серхио Бускетс, а до него бяха Педри и Гави. В  атака пък действха Роберт Левандовски, Рафиня и Усман Дембеле.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Барселона стартира с масиран натиск и още в шестата минута Усман Дембеле комбинира с Рафиня, но ударът на бразилеца бе блокиран.

В 13-ата минута „каталунците“ можеха да открият резултата, когато Роберт Левандовски засече центриране от крилото, но топката се отби от гредата. Впоследствие топката отново стигна до поляка, който шутира, но покрай далечната греда в аут.

Домакините удариха греда за втори път в 22-ата минута, когато Дембеле стреля мощно отляво в наказателното поле, но кълбото се отби от напречния стълб.

Все пак голът стана факт в 24-ата минута. Рафиня получи на десния фланг и отправи феноменално центриране с левия крак, което разсече отбраната на Валядолид и топката попадна в зоната между вратаря и защитниците, а на далечната греда Левандовски засече във вратата – 1:0. Това бе и първи гол за поляка на "Камп Ноу" с екипа на Барса.

В 37-ата минута вратаря на гостите Жорди Масип се оказа последна преграда след опасен удар на Дембеле.

Доминацията на Барселона продължи и две минути преди края на първата част резултатът беше удвоен. Дембеле задържа добре отдясно, влезе в наказателното поле, изчака достатъчно да подаде към точката за дузпа, където връхлитащия Педри, който с примерен удар с десния крак прати кълбото във вратата на Масип за втори път – 2:0. Важна роля при попадението имаше и Левандовски, който успя да привлече със себе си двама защитници на Валядолид и така отвори коридора за подаването към Педри.

В началото на второто полувреме „каталунците“ продължиха да държат повече топката и не оставяха почти никакви възможности за атаки на Валядолид.

Рафиня, Левандовски и Гави опитаха да застрашат отново вратата на Масип, но опитите им бяха блокирани в минутите до изтичането на час игра. Точно тогава на терена се появиха Сержи Роберто, Ансу Фати и Френки де Йонг, които смениха Роналд Араухо, Рафиня и Гави.

В 65-ата минута Барселона стигна до трето попадение, което беше изключително красиво. Дембеле проби отдясно и даде отличен пас за Левандовски в наказателното поле, а полякът пое топката и с уникално триково отиграване с пета с десния крак я прати между краката на Хоакин Фернандес и тя попадна в долния десен ъгъл на вратата на Масип – 3:0.

Четири минути след попадението Валядолид създаде първата си реална голова атака. Тер Стеген трябваше първо да отразява удар на Роке Меса, който стреля много опасно, а след това при добавка на Ануар Жул Кунде трябваше да чисти от голлинията. Малко след това играчите на Пачета отново стреляха много опасно, но топката премина над вратата.

В 74-ата минута Дембеле влезе отдясно в наказателното поле и стреля, но от външната страна на мрежата.

Десет минути след това Оскар Плано отново опита удар, но този път неточно. В ответната атака същото стори и резервата Феран Торес.

Във втората минута от добавеното време домакините стигнаха и до четвърто попадение. Появилият се като резерва Сержи Роберто напредна в половината на гостите и раздаде надясно за Торес, който центрира ниско към далечната греда, а там Левандовски засече с десния крак, но Масип успя да избие с една ръка в напречната греда. Топката обаче попадна отново в Сержи Роберто, който на празна врата от няколко метра не сгреши и оформи крайния резултат от 4:0.

FT | БАРСЕЛОНА - РЕАЛ ВАЛЯДОЛИД  4:0

1:0 Роберт Левандовски 24'