Виляреал разби и илюзорните надежди на Барселона за титла в Ла Лига. "Жълтата подводница" победи с 5:3 в луд мач, а победата дойде в добавеното време.

Резултатът бе открит в кря на първата част след добра работа на Сьорлот и гол на Жерар Морено.

След почивката Барса се втурна в търсене на попадение, но фрапантна грешка на Кансело позволи на Илайш Акхомач да преодолее Пеня и на празна врата да вкара срещу бившия си отбор.

Каталунците не се предадоха и в рамките на малко повече от 10 минути успяха да обърнат развоя на срещата.

Гюндоган върна един гол в 60-а минута с хубав удар от границата на наказателното поле, а осем по-късно Педри изравни.

Още в следващата атака се стигна до центриране на Гюндоган от статично положение, а Ерик Бай си отбеляза автогол, след като бе натиснат от Араухо - 3:2

"Жълтата подводница" все пак не се предаде и изравни резултата при оставащи 5 минути до края.  Сьорлот направи още една уникална асистенция, а новото попълнение Гонсало Гедеш порази целта с перфектен шут.

Всичко ескалира в добавеното време, когато първо Сьорлот реализира попадение, а в последната минута Хосе Луис Моралес сложи точка на спора.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Барселона продължи да изпитва трудности в първите минути на мачовете си и Виляреал прати топката в мрежата след само 2 минути игра. Алехандро Баена вкара със страхотен шут, но попадението бе отменено за засада.

Отговорът на Барселона дойде след 5 минути, когато Ламин Ямал опита фалцов изстрел от дистанция, но Йоргенсен се намеси.

Вратарят на гостите блесна и в 15-а минута. Тогава Жоао Феликс стреля от границата на наказателното поле, но стражът с акробатичен плонж изби в корнер.

В средата на полувремето "жълтата подводница" отново се разписа, но и това попадение бе отменено. Жерар Морено вкара топката във вратата, но съдиите прецениха, че Александър Сьорлот влияе на ситуацията и отсъдиха засада.

Каталунците не си взеха поука и в 42-а минута вече допуснаха абсолютно редовен гол. Сьорлот с тяло се справи с Ориол Ромео и пусна остър пас в наказателното поле. Там Жерар Морено моментално стреля към вратата и заши топката в ъгъла.

Втората част започна с натиск на Барселона. Стигна се до опасно центриране от Ламин Ямал, но Левандовски не успя да засече.

Противно на очакванията Виляреал нанее втори удар в 55-а минута. Жоао Кансело допусна груба грешка при изритана топка. Португалецът беше последн човек и това позволи на Илайш Акхомач да излезе очи в очи с вратаря. Юношата на каталунците преодоля Пеня и вкара в опразнената врата.

Пет минути по-късно Илкай Гюндоган върна надеждите на "блаугранас" с красив гол от границата на наказателното поле.

В 68-а минута резултатът бе изравнен. Сед нов пробив на Ямал и карамбол пред вратат на Йоргенсен, топката стигна до Педри, който с плътен удар я прати в мрежата.

Още в следващата атака Барселона стигна до пълен обрат. Илкай Гюндоган центрира от статично положение, а Ерик Бай си отбеляза автогол за 3:2

Виляреал не се предаде и 5 минути преди края изравни за 3:3. Сьорлот направи още една уникална асистенция, а новото попълнение Гонсало Гедеш порази целта с перфектен шут.

LIVE Барселона - Виляреал 5:3

0:1 Жерар Морено 42'

0:2 Илайш Акхомач 54'

1:2 Илкай Гюндоган 59'