Виляреал надви Осасуна с 3:0 като гост в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Така „жълтата подводница“ събра 41 точки в актива си на шестото място. Осасуна пък заема деветото място във временното класиране с 34 пункта.

В 14-ата минута Самуел Чуквиезе отбеляза с брилянтен удар под напречната греда, след като бе изведен от Алфонсо Педраса с превъзходен прехвърлящ удар.

Четири минути по-късно Чуквиезе реализира нов гол с удар от границата на наказателното поле, който бе отменен заради засада.

В 53-ата минута Кике Барха пропиля  отлична възможност да изравни, но Пепе Рейна спаси.

В 85-ата минута Хосе Луис Моралес удвои преднината на "жълтата подводница", след като стигна до отбита топка и от далечно разстояние я прати в мрежата на Айтор.

Осем минути след това той добави още едно попадение към сметката си, с което оформи крайното 3:0. Той получи фантастично подаване от Йереми Пино и от близка дистанция прати безпроблемно топката в мрежата зад стража на Осасуна.