Валенсия се наложи над Алмерия с 2:1 у дома в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Прилепите" до голяма степен решиха всичко преди почивката, когато вкараха и двата гола в рамките на по-малко от десет минути. Уго Дуро откри, а скоро след това се разписа и другият нападател Роман Яремчук. Гостите върнаха един гол чрез Серхио Арибас, преди Пепелу от домакините да се провали от бялата точка. Въпреки това, Алмерия не съумя да стигне поне до равенство, а в края остана и с десет души на терена след директния червен картон на Лео Баптистао.

Снимки: Gulliver/GettyImages
30 снимки

В класирането Валенсия е вече на точка от шестия Реал Сосиедад, но баските са с мач по-малко. Алмерия остава на дъното и без успех вече 23 поредни кръга (6 равенства и 17 загуби), на 11 от спасителния бряг.

В следващия кръг Алмерия посреща Атлетик Билбао, докато Валенсия гостува на новака Лас Палмас.