Бранителят на Реал Мадрид Трент Александър-Арнолд разкри как протича адаптацията му към новите съотборници и тренировъчния процес в тима, като определи преживяването като „много различно“ от това, на което е бил свикнал в Ливърпул.
По-малко от седмица след пристигането си в тренировъчната база на „кралския клуб“, десният бек вече направи първи занимания с новите си съотборници. Той сподели впечатленията си от първите дни в Мадрид, похвали качеството на играчите и подчерта колко различни и интензивни са методите на новия треньор Чаби Алонсо в сравнение с тези на „Анфийлд“.
Първоначално трансферът на Александър-Арнолд трябваше да се осъществи без трансферна сума, но от Реал Мадрид решиха да платят 10 милиона евро на Ливърпул, за да финализират сделката преди старта на Световното клубно първенство. 26-годишният англичанин вече показа, че се е подготвил старателно за новото предизвикателство, като на представянето си говори свободно на испански език, впечатлявайки местната публика и медии.
В интервю за клубния канал на мадридчани, той заяви:
„Играчите имат невероятни качества. Топката се движи много бързо. Очевидно, това е много различно от това, с което съм свикнал. Те са звезди, но ми харесва промяната. Радвам се, че съм тук и се наслаждавам на всяка минута. Чувствам се много добре.“
Александър-Арнолд се очаква да започне като титуляр на десния фланг на отбраната в първия мач на Реал от Световното клубно първенство срещу Ал-Хилал тази вечер. Все още не е ясно дали Чаби Алонсо ще заложи на схема с трима или четирима защитници.