Третодивизионният Алкояно не съумя да поднесе изненадата и отстъпи с 1:3 на водача в Ла Лига Реал Мадрид в 1/16-финал за Купата на краля в Испания. Попаденията за гостите отбелязаха Едер Милитао, Марко Асенсио и Иско, а за Алкояно бе точен Дани Вега.

Преди около година именно скромният тим изхвърли "лос бланкос" на същата фаза от надпреварата след победа с 2:1. В предишния кръг от тазгодишното състезание, Алкояно отстрани Леванте след 3:3 в редовното време и продълженията и победа след изпълнение на дузпи. "Белия балет" пък започва участието си с този мач.

БГНЕС
10 снимки

Още в третата минута Дани Вега от домакините се освободи добре и стреля, но Лунин изби в ъглов удар. От последвалото изпълнение и неразборията последва опасен удар, който Камавинга изби с глава от голлинията.

В 17-ата минута Анди Ескудеро проби добре и стреля с левия крак, но не улучи вратата на Лунин. Пет минути по-късно Мариано дриблира добре към наказателното на Алкояно, но ударът му от 15-16 метра бе блокиран от Карлос Бланко. Следващите минути не предложиха почти нищо интересно, освен един коварен удар на централния защитник Карлос Бланко, който Лунин изби в корнер. Реал отвърна с удар на Родриго, който профуча покрай десния страничен стълб на Хуан.

Шест минути преди почивката Родриго центрира добре от корнер, а Милитао се извиси в малкото наказателно поле и с глава разпечата вратата на домакините.

Началото на втората част започна с натиск на "белите". Шест минути след началото на полувремето Алаба пробва ондалеч да изненада Хуан, но изстрелът му мина метри встрани.

25 минути преди края на срещата Дани Вега проби добре отдясно, замахна добре, с което излъга Каземиро и с безпощаден удар с левия крак в горния десен ъгъл на Лунин изравни резултата.

Десетина минути по-късно, Реал отново поведе след подаване на Азар, което намери Асенсио, който с удар от границата на наказателното поле и помощта на рикошет даде преднина на своите.

Минута по-късно резервата Иско излезе сам срещу Хосе Хуан и резултатът стана 3:1 в полза на Реал.

Алкояно - Реал Мадрид 1:3

0:1 Едер Милитао  39`

1:1 Дани Вега 66`

1:2 Марко Асенсио 77`

1:3 Иско 78`

Алкояно: Хуан, Лило, Прими, Бланко(60`- Гонзалез), Карбонел(жк)(80`- Реверт), Миранда(60`- Иманьол), Хуанан(жк), Антон, Анди(60`-Серда), Вега(80`- Синтас), Мурад

Старши треньор: Висенте Парас

Реал Мадрид: Лунин, Начо, Милитао, Алаба(86`- Вайехо), Марсело, Валверде, Каземиро, Камавинга(жк)(78`- Иско), Родриго(жк)(86`- Себайос), Мариано(48`- Асенсио), Азар(78`- Кроос)

Старши треньор: Карло Анчелоти