Атлетик Билбао записа убедителна победа в Ла Лига. Баските, които на 7 ноември ще пътуват до Разград за мача с Лудогорец в Лига Европа, спечелиха с 4:1 срещу Еспаньол в мач от 10-ия кръг на испанския шампионат.

Дани Вивиан откри резултата още в 6-ата минута, засичайки великолепно центриране на Нико Уилямс от ъглов удар. С два бързи гола на Иняки Уилямс в рамките само на две минути  резултатът стана класически. През втората част домакините намалиха темпото, но въпреки това стигнаха до още едно попадение чрез Алекс Беренгер в 55-ата минута. Той беше сред най-добрите на терена, след като подаде и за двата гола на Иняки Уилямс.

Във втората минута на добавеното време Алваро Техеро отбеляза почетното попадение за Еспаньол с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

С победата отборът на Атлетик Билбао събра 17 точки и се изравни с Атлетико Мадрид и Виляреал, които обаче са с мач по-малко.