Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Еспаньол, претърпя тежко поражение с 0:3 от гостуващия Гранада в среща от третия кръг на Ла Лига. Каталунците имат едва една точка от началото на сезона и заема предпоследната 19-а позиция. Те все още не нямат отбелязан гол в кампанията.

В 13-ата минута Антонио Пуертас откри резултата. След почивката Гранада отбеляза още два гола. В 68-ата Карлос Фернандес и Рамон Азеез в 74-ата минута оформиха крайното 0:3.

В друга среща Атлетико Мадрид стигна до пълен обрат с 3:2 срещу Ейбар. Гостите поведоха до 19-ата минута с 2:0 след точни удари на Чарлез и Арбия. Жоао Феликс върна един гол в 27-ата минута.

През второто полувреме Витоло и Партей донесоха 3 точки за състава на Диего Симеоне. С този успех Атлетико излезе еднолично на първото място.