Реал Сосиедад и Жирона направиха 2:2 в ранния съботен мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Всичко по-интересно се случи в първото полувреме, когато паднаха и четирите попадения.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Домакините започнаха двубоя отлично, още в 5-ата минута Сосиедад получи шанс да изпълни дузпа, а Микел Оярсабал превърна наказателния удар в гол. Давид Силва удвои аванса след асистенция на Кубо Такефуса в 25-ата минута.

Жирона обаче успя да изравни още преди почивката. Ян Коуто върна един гол за каталунците, а в добавеното време на първата част точен за гостите бе и уругваецът Кристиан Стуани.

През втората част не паднаха голове, въпреки преимуществото на Реал Сосиедад. Три минути преди края на мача Ориол Ромеу от Жирона бе изгонен от терена заради втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Реал Сосиедад остава на четвърта позиция, като има сериозен аванс пред петия Виляреал. Тимът на Жирона се изкачи до седма позиция.