Отборът на Севиля спечели по убедителен начин гостуващия Валенсия с 3:1 в мач от междинния шести кръг на испанската Ла Лига. И четирите попадения паднаха през първото полувреме.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Още в 3-ата минута Алехандро Гомес откри за „андалусийци“, а в 15-ата минута Тони Лато си отбеляза автогол – 2:0.

В 22-ата минута, с дебютното си попадение за клуба Рафа Мир докара нещата до класическото 3:0.

Гостите намалиха сравнителни бързо - в 31-ата минута чрез Уго Дуро, но след това не успяха да застрашат преднината на севилци.

През второто полувреме Юсеф Ен Несири и Хесус Навас бяха близо до това да вкарат ново попадение за домакините.

По този начин Севиля измести „прилепите“ от третата позиция, като вече имат 11 точки, докато Валенсия е с 10. Освен всичко тимът на Юлен Лопетеги е и с мач по-малко, след като преди седмица не игра срещу Барселона.