Отборът на Севиля надви Уеска с минималното 1:0 в мач от 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

През първата част имаше тотална липса на по-сериозни положения пред някоя от двете врати, а първата добра възможност в срещата дойде чак в 73-ата минута. Лукас Окампос се отскубна от противниковата опека и стреля от средно разстояние, но Андрес Фернандес се намеси фантастично и отрази удара.

Три минути по-късно последва нов опит на гостите. Този път Мунир Ел Хадади опита да пробие стража на Уеска, но Фернандес отново спаси.

В 83-ата минута вратарят бе безпомощен и допусна топката да влети в мрежата му. Реализатор на гола бе Юсеф Ен Насири, който овладя страхотен пас от Окампос и донесе победата на своя тим.

Така Севиля записа трета поредна победа и вече има 16 пункта в актива си, а Уеска остава на незавидното предпоследно място с едва 7 точки.