Отборът на Севиля не срещна трудности при гостуването си на третодивизонния Линарес Депортиво и го победи с 2:0 като гост в мач от 1/32-финалите на турнира за Купата на Краля.

Оскар Родригес откри за севлици в добавеното време на първата част, а автогол на Фран Лара в 47-ата минута осигури успеха за „андалусийци“.

В друг мач по същото време, също като гост, Виляреал разгроми с 4:1 друг третодивизионен тим - Замора.

Карлос Бака в 31-ата и Йереми Пино в 43-ата дадоха добър аванс на „жълтата подводница“, преди Карлос Рамос да върне едно попадение за домакините в добавеното време на първата част.

С голове на Фернадо Ниньо в 73-ата и Раба в 88-ата минута, обаче, Виляреал си осигури победата в двубоя.