Селта победи с 1:0 Алмерия у дома в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Оскар Мингеса донесе успеха над последния в класирането с гол в 73-ата минута. Гостите завършиха с 10 души заради червен картон на Бруно Ланга в 65-ата минута. Андалусийците остават единственият отбор в първенството без победа.

Селта можеше да поведе още до почивката, но гол на Джонатан Бамба беше отменен заради засада. В 36-ата минута левият бек на Алмерия - Бруно Ланга уцели гредата с удар от дистанция. Малко преди края на полувремето отлична възможност се откри пред Анастасиос Дувикас, но стражът на Алмерия спаси.

През втората част в 65-ата минута Алмерия остана с човек по-малко, след като Бруно Ланга влезе брутално в краката на противников футболист и получи директен червен картон. Осем минути по-късно Селта се възползва от численото си превъзходство и поведе. Ману Санчес пусна към Оскар Мингеса, който с фантастичен удар от дистанция донесе трите точки на своя тим.