Отборът на Рома записа първи успех за сезона в Серия А, който ще се помни дълго. След колебливия старт на кампанията, тимът на Жозе Моуриньо изля яда си върху опашкаря Емполи, нанасяйки му тежко поражение със 7:0. Това бе четвърта поредна загуба за гостите, който също са инкасирали цели дванадесет гола и не са вкарали нито веднъж.

Головата фиеста на стадион „Олимпико” в Рим започна Пауло Дибала, който откри за домакините още във втората минута. Само шест по-късно Ренато Санчес удвои и показа на гостите, че няма да им бъде никак леко в днешния ден. Алберто Граси имаше нещастието да си реализира автогол, с което резултатът набъбна до 3:0 в полза на „вълците”.

След почивката гостите съвсем свалиха гарда и допуснаха цели нови четири гола. Пауло Диабла вкара втория си гол в срещата, а дебютно такова с фланелката на Рома записа и Ромелу Лукаку.

Другите две попадения за Рома бяха дело на Кристанте и Джанлука Манчини.