Реал Сосиедад победи Майорка с 1:0 като домакин в среща от десетия кръг на испанската футболна Ла Лига и се изкачи на пето място във временното класиране с 18 точки. За тима на Майорка загубата е четвърта от началото на сезона и удължи негативната серия на пет мача без успех в шампионата. Майорка е 15-и в подреждането в Испания с 8 точки в актива си.

Победният гол за домакините бе дело на Брайс Мендес в 64-ата минута на двубоя. Японецът Такефуса Кубо намери Мендес прецизно подаване и 26-годишният полузащитник бе точен за 1:0.

Футболистите на Реал Сосиедад вкараха топката във вратата на Майорка и в 67-ата минута, когато Микел Оярсабал бе точен, но попадението не бе зачетено след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР заради засада./БТА