Реал Сосиедад успя да стигне до трите точки в домакинството си на Райо Валекано след обрат. Срещата от 30-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 2:1 в полза на Сосиедад.

Срещата започна с гол за домакините в 12-ата минута, който обаче бе отменен заради нарушение в атака.

През второто полувреме Иси Паласон успя да реализира, за да даде преднина на Райо Валекано в 57-ата минута.

Отговорът на Сосиедад бе светкавичен и само две минути по-късно равенството бе възстановено. Александър Сьорлот бе авторът на попадението.

В 81-ата минута пък се стигна до автогол на Флораин Лежюн, като така пълният обрат в полза на Сосиедад стана факт. С трите точки Сосиедад заема четвъртото място, докато Валекано остава на деветото.

В друг двубой от кръга в испанския шампионат Валядолид стигна до минимална победа срещу Жирона. Голмайстор бе Мончу в 24-ата минута. Победата бе важна за тима на Валядолид, като така той дръпна на цели седем точки от зоната на изпадащите.