Отборите на Леванте и Реал Мадрид завършиха 3:3 в сблъсък от 2-ия кръг на Ла Лига, който ни предложи истинско зрелище.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

"Белите" стартираха ударно и поведоха още в петата минута на двубоя. Карим Бензема изпрати чудесен пас към Гарет Бейл, който прати топката право в мрежата на Леванте. Имаше съмнения за засада при атаката на гостите, но след преглед с ВАР голът бе зачетен.

В 39-ата минута авторът на попадението за Реал стреля директно от пряк свободен удар, но мощният снаряд премина встрани от лявата греда.

Последва нов шанс за гостите, но този път шутът на Иско прелетя над напречната греда на Леванте.

В началото на втората част домакините върнаха паритета чрез Марти Роджер, който получи пас в наказателното поле и с перфектен удар в долния десен ъгъл изравни за 1:1. Малко преди час игра Хосе Кампаня оформи обрата за своя тим след неспасяем изстрел в горния ляв ъгъл.

В 73-ата минута Винисиус Жуниор възстанови равенството, но само шест минути по-късно Робер Пиер отново изведе домакините напред.

Точно 6 минути бяха необходими на Винисиус да развали празника на Леванте с гола си, с който отново върна равенството, този път останало непроменено до последния съдийски сигнал.

Леватне - Реал Мадрид КР 3:3
0:1 Гарет Бейл 5'
1:1 Марти Роджер 46'
2:1 Хосе Кампаня 57'
2:2 Винисиус 73'
3:2 Робер Пиер 79'
3:3 Винисиус 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Леванте: Фернандес, Мирамон, Робер, Весо, Клерк, Кампаня, Радоя, Мелеро, Моралес, Марти, Де Фрутос

Треньор: Пако Лопес

Реал Мадрид: Куртоа, Васкис, Начо, Милитао, Алаба, Каземиро, Иско, Валверде, Бейл, Азар, Бензема