Марсело се завърна в титулярния състав на Реал Мадрид, но „кралете“ допуснаха поражение с 1:2 от Жирона на „Сантиаго Бернабеу“ от 24-ия кръг на Ла Лига.

Статистиката е красноречива, в последните девет мача, в които бразилецът е започвал в титулярния състав на Реал Мадрид, отборът е допуснал шест загуби.

В тези девет срещу „белия балет“ е допуснал 20 гола.

Марсело общо е взел участие в 12 мача в Ла Лига и има 1043 минути игрово време. В тези двубои отборът е допуснал 24 гола, което прави по попадение на всеки 49,6 минути.

Не случайно Марсело все по-често се застоява на резервната скамейка на Реал Мадрид.

Слабата форма на Марсело провокира и освирквания по негов адрес от страна на трибуните на „Сантиаго Бернабеу“.

Когато Солари залага на Серхио Регилон, Реал Мадрид печели. Юношата на „кралете“ е започвал като титуляр в осем мача и отборът е спечелил всички тези срещи. С него на терена „белия балет“ допуска по гол на всеки 134,4 минути.