Шампионът на Испания Реал Мадрид спечели втора поредна победа в Ла Лига за сезона. „Белите“ разбиха с 4:1 Селта на „Балаидос“ и застанаха начело на таблицата след втория кръг.

Карим Бензема откри от дузпа в 13-ата минута, но само десет по-късно Яго Аспас отвърна със същото - 1:1. В края на първата част хърватският маестро Лука Модрич даде преднина на "лос бланкос" с много красив гол с удар от далечна дистанция.

През втората част още две попадения, дело на Винисиус в 56-ата и Феде Валверде в 66-ата, подпечатаха втория успех като гост за „лос меренгес“ в тазгодишния шампионат.

В самия край на срещата Реал можеше да вкара и пети гол, но влезлият като резерва Азар пропусна дузпа за мадридчани.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Селта Виго - Реал Мадрид

източник: Sofascore.com

След динамични, но не и особено пъстри с положения първи 10 минути, играч на Селта посегна с ръка в наказателното си поле и главният рефер Хесус Хил Мансано показа бялата точка.

Звездата на "лос меренгес" Карим Бензема застана зад топката и реализира без проблеми срещу Агустин Маркесин.

Преднината на Реал се задържа едва десетина минути. Тогава неумела намеса на Милитао доведе до още една дузпа в срещата, но този път за домакините от Виго.

Най-опитният в състава на Селта- Яго Аспас, застана зад топката и въпреки че Куртоа уцели ъгъла, не успя да отрази удара на левичаря.

Пет минути преди почивката Бензема бе изведен на добра позиция. Ударът на французина обаче спря в тялото на бранител. Играчите на Анчелоти отново поискаха дузпа, но този път нямаха никакви основания. Секунди по-късно мадридчани отново поведоха след уникално изпълнение на Лука Модрич.

Хърватският полузащитник получи топката на известно разстояние от наказателното поле, напредна, преодоля бранител и с удар от дистанция не остави шансове на Маркесин.

Вторите 45 минути започнаха както първите - лежерно темпо и без много голови положения. Точно след изминаването на този епизод от срещата Реал Мадрид нанесе трети удар.

"Белите" организираха мълниеносна контраатака през Модрич, намерил с много хубав вертикален пас Винисиус. Бразилецът преодоля вратаря на Селта и на опразнената врата направи 3:1.

Джоузеф Айдо можеше да върне един гол след удар с глава, но не бе достатъчно точен и прати топката над вратата.

В средата на частта обаче Реал на практика приключи и малкото останала ингри в мача с четвърти гол - този път точен бе Федерико Валверде.

В последните минути на двубоя Рюдигер и Бензема развинтиха отбраната на Селта. В края на немско-френската офанзива Бензема стреля и топката спря в ръката на играч на домакините. Хил Мансано отсъди още една дузпа, но влезлият като резерва Азар пропусна.

Друга резерва - Марко Асенсио, също имаше шанс да вкара пети гол, но не споучи в опита си, като от изгодно положение, дори не намери рамката на вратата.

FT / Селта Виго - Реал Мадрид 1:4

0:1 Карим Бензема 13`(д)

1:1 Яго Аспас 23` (д)

​1:2 Лука Модрич 42`

​1:3 Винисиус Жуниор 56`

1:4 Федерико Валверде 66`

Селта Виго: Агустин Маркесин, Уго Мало, Джоузеф Айдоо, Унй Нунес, Хави Галан, Ренато Тапиа, Оскар Родригес, Фран Белтран, Франко Черви, Яго Аспас, Гонсало Пасиенсия

Наставник: Едуардо Кудет

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао, Дейвид Алаба, Ферлан Менди, Лука Модрич, Орелиен Чуамени, Едуардо Камавинга, Федерико Валверде, Карим Бензема, Винисиус Жуниор