Отборът на Реал Мадрид победи Жирона с 3:0 като гост в мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Хоселу изведе напред мадридчани, а Чуамени удвои аванса им в 21-ата минута.

През второто полувреме Джуд Белингам също се разписа за "лос бланкос". Така възпитаниците на Карло Анчелоти взеха трите точки и се върнаха на върха в класирането, нанасяйки първа загуба за състава на Жирона.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Каталунците започнаха много силно срещата и бързо създадоха няколко пложения, а в 4-ата минута Виктор Циганков бе близо до гола, но нацели десния страничен стълб след удар с глава.

Все пак мадридчани поведоха, след като Джуд Белингам прати страхотен пас в наказателното поле, а Хоселу изскочи зад защитата и добави топката в мрежата на Жирона.

В 21-ата минута пък Орелиен Чуамени удвои аванса на гостите. Французинът стигна до топката след центриране от ъглов удар и стреля с глава неспасяемо - 2:0.

Две минути след това Довбик бе изведен отляво, той навлезе в наказателното, след което шутира. Украинецът обаче прати топката встрани от целта.

Джуд Белингам остана очи в очи с вратаря на Жирона Гасанига, след като изпревари защитник на каталунците. Английският халф обаче не успя да преодолее стража с удара си.

Федерико Валверде опита късмета си с изстрел от сериозна дистанция. Шутът му в 31-ата минута обаче мина високо над напречната греда.

В продълженията на първата част Тони Кроос опита от емблематичните си изстрели извън наказателното поле и отново бе много близо до това да сложи край на всякаква интрига с попадение, но сантиметри го разделиха.

В 50-ата минута Давид Лопес се извиси във въздуха и стреля с глава. Кепа показа страхотна реакция, за да извади удара му, а там на далечната греда друг футболист на Жирона бе близо до това да добави, но не стигна до топката.

Пет минути след това отново от корнер Янхел Ерера пък стреля с глава, неговият удар обаче бе далеч по неточен и мина над напречната греда.

Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 57-ата минута, след като Чуамени събори протинивков играч в наказателното си поле. Контакт имаше, но според главния съдия не бе достатъчен, тъй като той остави играта да продължи.

В 63-ата минута се стигна до сериозно разбъркване и хаос в наказателното на Жирона. Там Белингам успя да нанесе изстрел, но с тяло Гасанига спаси.

Реал Мадрид се впусна в отлична контраатака в 71-ата минута, завършена от Хоселу, чийто удар обаче бе отразен от стража на Жирона. След това топката стигна до Белингам, който я прати в мрежата и сложи край на интригата.

Две минути преди края на срещата Родриго показа отлична техника, за да размине няколко футболиста на каталунците, а след това опита удар от малък ъгъл, който обаче не влезе във вратата.

Дълбоко в продълженията Начо си изкара червен картон след много грубо влизане с краката напред. Първоначално той получи само жълт картон, но след преглед с ВАР той бе изгонен.

FT / Жирона - Реал Мадрид 0:3

0:1 Хоселу 17'

0:2 Орелиен Чуамени 21'

0:3 Джуд Белингам 71'

Стартовите състави на двата отбора:

Жирона: Пауло Гасанига, Дейли Блинд, Алекс Гарсия, Мигел Ортега, Ерик Гарсия, Янхел Ерера, Ян Коуто, Давид Лопес, Савио, Виктор Циганков, Артьом Довбик

Реал Мадрид: Кепа арисабалага, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Начо Фернандес, Едуардо Камавинга, Орелиен Чуамени, Федерико Валверде, Тони Кроос, Джуд Белингам, Винисиус Жуниор, Хоселу