Реал Мадрид спечели с 3:1 гостуването на Осасуна в мач от 33-ия кръг на Ла Лига и направи нова крачка към спечелването на титлата. Дейвид Алаба (12), Марко Асенсио (45) и Лукас Васкес (90+6) вкараха за гостите, Анте Будимир (14) се разписа за памплонци. В началото на втората част в рамките само на 7 минути Карим Бензема пропусна две дузпи.
Домакините поставиха под напрежение Белия балет още във 2-ата минута, когато Анте Будимир бе намерен с отлично центриране, но ударът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни Тибо Куртоа. Две минути след това Реал отговори с далечен удар на Дани Себайос, който обаче беше блокиран. Дарко Брашанац бе близо до гола в 7-ата минута, но малко не му достигна да засече отблизо остро центриране отдясно. В ответната атака силен шут на намиращия се във фантастична форма Родриго бе избит в корнер от стража на домакините Серхио Ерера.

Реал поведе в 12-ата минута, когато Себайос хвърли страхотен пас към Бензема и французинът върна топката към нахлуващия Алаба. Първият му изстрел бе отразен с крак от вратаря Ерера, но топката се върна към австрийския защитник и той не сгреши - 0:1.

Две минути по-късно Монкайола с дълго диагонално подаване намери Чими Авил на десния фланг, а последвалото остро центриране бе засечено отблизо от  Анте Будимир за 1:1.

В 32-ата минута памплонци вкараха за втори път топката в мрежата на Куртоа, но голът бе отменен заради засада на Анти Будимир.

Секунди преди почивката столичани стигнаха до втори гол. Камавинга видя включването на Себайос отляво в наказателното поле и технично прехвърли топката към него. Той я отигра от въздуха, но вратарят Ерера изби с крак. Марко Асенсио обаче дебнеше наблизо и довкара за 1:2.

Столичани обаче се прибраха притеснени за почивка в съблекалнята, тъй като травма в дясното бедро в последната минута получи Дейвид Алаба. Това бе и причината той да не излезе за второто полувреме. Вместо него на терена се появи Дани Карвахал.

Тимът на Анчелоти пропусна да реши мача в 52-ата минута, когато Карим Бензема не успя да се разпише от дузпа. Ударът му от бялата точка бе спасен от Серхио Ерера, който с чудесен плонж изби в корнер. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на бранител на домакините. Седеми минути по-късно Реал получи втори 11-метров наказателен удар за нарушение на Начо Видал срещу Родриго. Зад топката отново застана Бензема, който заложи на същото изпълнение и вратарят Ерера отново излезе победител в дуела между двамата, отразявайки удара му.

Геройските прояви на Ерера вдъхнаха кураж на съотборниците му и те постепенно изравниха играта. Анте Будимир отново бе най-сериозната заплаха за Куртоа, но защитата на Реал се справи с хърватина. Десетина минуни преди края двубоят бе спрян за известно време заради хвърлен предмет от трибуните към Куртоа. Вратарят на Реал не пострада и след като феновете се успокоиха, реферът продължи мача.

Невероятен пропуск направи влезлият като резерва Винисиус в добавеното време на мача. Той бе изведен в коридор от Иско, надбяга Видал и шутира по земя в далечния ъгъл, но топката премина на см от левия стълб на вратата на Ерера.

Минута преди последния съдийски сигнал Винисиус прелетя покрай бранителите на домакините и пусна към Лукас Васкес, който без забяване матира вратаря Ерера - 1:3.

ОСАСУНА - РЕАЛ МАДРИД 1:3

0:1 Дейвид Алаба (12)
1:1 Анте Будимир (14)
1:2 Марко Асенсио (45)
1:3 Лукас Васкес (90+6)

ОСАСУНА: 1. Ерера, 2. Видал, 5. Давид Гарсия, 23. Ернандес, 16. Коте, 7. Монкайола, 8. Брашанац, 28. Хави Мартинес, 9. Чими Авила, 17. Будимир, 14. Рубен Гарсия
Треньор Хагоба Арасате
РЕАЛ МАДРИД: 1. Куртоа, 17. Васкес, 3. Милитао, 6. Начо Фернандес, 4. Алаба, 15. Валверде, 25. Камавинга, 19. Дани Себайос, 11. Асенсио, 9. Бензема, 21. Родриго